Zpět na: Ztekucování medu

Topný kabel s regulací MERKUR - 8 m

5339,00 Kč
bez DPH: 4412,40 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 5911
Topný kabel s regulací teploty o výkonu ohřevu 260 W. Vhodný pro ohřev medu přímo v nádobách, případně s ním lze ohřívat improvizovaný ztekucovací box (sestavený z polystyrenových nástavků, nebo např. za použití staré lednice). Tento kabel má délku 8 metrů a je vhodný pro nádoby do Ø 65 cm.

Topný kabel s regulací ApiNord® MERKUR - 8 m

Topný kabel s regulací teploty o výkonu ohřevu 260 W. Vhodný pro ohřev medu přímo v nádobách, případně s ním lze ohřívat improvizovaný ztekucovací box (sestavený z polystyrenových nástavků, nebo např. za použití staré lednice). Lze jej také použít k ohřívání pastovacích zařízení, která nemají svůj vlastní ohřev. Tento kabel má délku 8 metrů a je vhodný pro nádoby do Ø 65 cm.

Délka kabelu 8 m
Příkon 260 W
Regulace teploty Ano (vestavěná)
Max. průměr nádoby Ø 65 cm
Výrobce ApiNord®
Řada MERKUR

Topný kabel určený ke ztekucování medu v hobbíkách, konvích a sudech do průměru 65 cm. Využitelný pro konstrukci ztekucovacího boxu z polystyrenových nástavků či jiných izolovaných komor. Vhodný rovněž jako přídavný zdroj tepla pro pastovací zařízení bez vlastního ohřevu. Regulace teploty zamezuje překročení bezpečné teploty medu a degradaci HMF.

Topný kabel MERKUR o délce 8 metrů je skvělý pomocník všude tam, kde potřebujete šetrně a rovnoměrně ohřát med. Oviňte ho kolem nádoby s vykrystalizovaným medem a díky vestavěné regulaci teploty máte jistotu, že med zbytečně nepřehřejete a zachováte jeho kvalitu. Oceníte ho i při stavbě vlastního ztekucovacího boxu z polystyrenových nástavků nebo vyřazené lednice – stačí kabel umístit dovnitř a máte funkční temperovaný prostor za zlomek ceny hotového řešení. Hodí se také k dohřevu pastovacích zařízení bez vlastního topení. S průměrem nádoby do 65 cm pokryje většinu běžných včelařských nádob.

Když med po čase ztuhne a zkrystalizuje, neznamená to, že je špatný. Stačí ho jemně zahřát a znovu bude tekutý. Přesně k tomu slouží tento topný kabel. Funguje jednoduše – ovinete ho kolem nádoby s medem, zapojíte do zásuvky a kabel začne nádobu pomalu a rovnoměrně zahřívat. Má v sobě zabudovanou regulaci teploty, takže se nemusíte bát, že by med přehřál. Přehřátý med totiž ztrácí své cenné vlastnosti, a tomu chcete předejít. Kabel je dlouhý 8 metrů, takže ho bez problémů omotáte kolem běžných včelařských nádob až do průměru zhruba 65 cm. Někteří včelaři si z něj také staví domácí ohřívací box – stačí třeba starý polystyrenový nástavek nebo vyřazená lednička, dovnitř umístíte kabel, a máte jednoduchý prostor, ve kterém med bezpečně rozehřejete. Je to praktická a cenově dostupná pomůcka, kterou využijete po celou včelařskou sezónu i mimo ni.

  • K čemu slouží topný kabel MERKUR 8 m?
    Topný kabel ApiNord® MERKUR slouží především k ohřevu a ztekucování medu přímo v nádobách (např. v medových kbelících či sudech). Lze jej využít i k vyhřívání improvizovaného ztekucovacího boxu nebo k ohřevu pastovacích zařízení, která nemají vlastní zdroj tepla.
  • Jaký je výkon topného kabelu a jakou má délku?
    Topný kabel má výkon ohřevu 260 W a celkovou délku 8 metrů. Díky tomu je vhodný pro nádoby o průměru do 65 cm.
  • Jak se reguluje teplota topného kabelu?
    Kabel je vybaven vestavěnou regulací teploty, která umožňuje nastavit a udržovat požadovanou teplotu ohřevu. To je důležité zejména při ztekucování medu, aby nedošlo k jeho přehřátí a znehodnocení.
  • Jak lze s kabelem sestavit improvizovaný ztekucovací box?
    Improvizovaný ztekucovací box lze vytvořit například z polystyrenových nástavků nebo z vyřazené lednice, která díky své izolaci dobře udržuje teplo. Topný kabel se umístí dovnitř a po zapojení zajišťuje rovnoměrný ohřev medu v nádobě.
  • Pro jaké velikosti nádob je kabel vhodný?
    Kabel o délce 8 metrů je vhodný pro nádoby s průměrem do 65 cm. Pokud používáte větší nádoby, je třeba zvolit delší variantu topného kabelu.
  • Lze topný kabel použít k ohřevu pastovacího zařízení?
    Ano, topný kabel je vhodný i pro ohřev pastovacích (krémovacích) zařízení, která nemají vlastní vestavěný ohřev. Díky regulaci teploty lze snadno dosáhnout optimální teploty pro pastování medu.
  • Na jakou teplotu je vhodné med při ztekucování ohřívat?
    Med by se měl ztekucovat při teplotě maximálně do 40 °C, aby nedošlo ke ztrátě cenných enzymů a dalších biologicky aktivních látek. Regulace teploty na kabelu MERKUR umožňuje tuto teplotu přesně nastavit a udržovat.
  • Jak se topný kabel správně aplikuje na nádobu s medem?
    Kabel se obtočí kolem nádoby s medem v rovnoměrných závitech. Pro lepší účinnost je vhodné nádobu i s kabelem zaizolovat, například přikrýt izolační fólií nebo dekou, aby se minimalizovaly tepelné ztráty a ohřev byl co nejefektivnější.

Naposledy navštíveno

Značka na úl - stav včelstva 1 ksZnačka na úl - stav včelstva 1 ks
109,00 Kč

Dostupnost:
Plemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - žlutýPlemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - žlutý
1525,00 Kč

Dostupnost:
Plemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - šedo-zelenýPlemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - šedo-zelený
1525,00 Kč

Dostupnost:
Plemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - šedo-zůžovýPlemenáč polystyrenový 39x24 - 6 rámků - šedo-zůžový
1525,00 Kč

Dostupnost: