Svíčky ze včelího vosku

Svíčky ze včelího vosku, snadno a rychle

Až budete mít chviličku, vezměte své děti, a pusťte se do zábavné a hlavně voňavé práce se včelím voskem nebo mezistěnami (taktéž jenom ze 100% včelího vosku). Výroba svíček je jednoduchá, a pokud se rozhodnete použít mezistěny, pak i naprosto bezpečná jak pro Vás, tak především vaše děti.

  • Připravte si mezistěny do obdélníků o potřebných rozměrech. Vybírat\můžete jak přírodní pláty, tak i obarvené. Případně je můžete i kombinovat.

  • Mezistěny zahřejte fénem na pokojovou teplotu, tak aby se dali snadno ohýbat a nepraskaly.

  • Připravte si knot na svíčky o potřebné tloušťce. Knoty jsou označeny písmeny A až F, kdy volíme knot podle toho, jak silná naše svíčka bude. Pokud zvolíme špatný knot, svíčka vyhoří rychle, nebo naopak vyhoří jenom střed a okraje budou zůstávat.

  • Knot o potřebné délce přiložíme k mezistěně (na této straně bude střed svíčky). Mezistěnu začneme rolovat. Pokud začne praskat nebo se bude neochotně ohýbat, opět ji nahřejte. Snažte se, aby byla svíčka pěkně utažená a "nerozjížděla se".

  • Vyčuhující knot na spodu svíčky odstřihneme a na horní straně zkrátíme tak, aby nám vyčuhoval cca. 1 centimetr.

Včelí svíčky

Typ: Pokud chcete mít jistotu, že svíčka bude pěkně hořet, je dobré knot napustit včelím voskem. Minimálně alespoň začátek knotu svíčky. Tak se nám bude dobře zapalovat a začne hořet jak má. Pokud bychom knot nenapustili voskem, může se stát, že knot vyhoří středem svíčky bez vosku.

Výroba svíček z vosku

Druhou možností jak si vyrobit svíčku doma, je za použití silikonové formy. V tomto případě stačí rozehřát vosk (cca. 65 °C) a nalít do připravené formy - nezapomeňte na knot. Pak stačí počkat, až vosk ztuhne. Forma je samozřejmě určená k opakovanému používání.

Silikonové formy na svíčky