Zpět na: Včelařské pomůcky

Výkluz mezi nástavky - malý

29,00 Kč
bez DPH: 23,97 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 0260
Včelí výkluz malý slouží jako jednostranný průchod pro včely. Slouží pro odstranění včel z medníku a jejich přesunutí do plodového nástavku.

Včelí výkluz malý s 2 otvory

Včelí výkluz malý slouží jako jednostranný průchod pro včely. Slouží pro odstranění včel z medníku a jejich přesunutí do plodového nástavku. Tento výkluz používáme před vytáčením medu, abychom co nejvíce včel dostali mimo nástavky, se kterými budeme manipulovat. Obvykle stačí výkluz umístit do úlu večer před vytáčením. Za jednu noc se většina včel stihne stáhnout do plodiště.

Při použití výkluzu je nutné dbát na jeho čistotu, protože se stává, že jej včely zalepí propolisem. V tom případě je nutné jej vyčistit, např. jej lze několik minut povařit v uhličitanu sodném nebo propolis rozpustit v koncentrovaném roztoku alkoholu. Výkluz se montuje k sololitovému mezidnu, které je součástí každého nástavkového úlu. Pokud po použití výkluzu bude v nástavku stále mnoho včel, pak je na místě zkontrolovat, zde se do něho nedostala matka a nezaploďovala část plástů, protože v tom případě se včely budou držet u těchto plástů, případně přímo u matky.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se