/header.jpg

Již nyní můžete nakupovat na evropské dotace 2020. POZOR, prodejna v Rovensku pod Troskami je trvale uzavřena. Nově se na Vás těšíme ve zbrusu nové prodejně v Radvánovicích u Turnova. Aktuální výkupní cena vosku 210 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw - nerez

TiskEmail
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Cena:8390,00 Kč
Cena bez DPH:6933,88 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  3920
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez
Vařák na vosk a vyvíječ páry 2 kw -  nerez

Vařák na vosk elektrický - varná nádoba z nerezu - parní vyvíječ 2Kw

Parní vyvíječ k snadnému tavení vosku s nerezovou nádobou na 220 až 240 V / 50 Hz / 1800 až 1950 W. Parní vyvíječ generuje páru, která vytavuje vosk z díla. Dílo ponechte v rámcích jako např. při tavení ve slunečním tavidle. Odpadne vám práce s vyřezáváním souší.

Návod k použití parního vyvíječe: Otevřete šroub v místě přívodu vody, nalijte 3 litry vody a šroub zpět utáhněte. Upevněte hadici do přístroje a druhý konec do otvoru v nerezové nádobě. Elektrickou šňůru přístroje zapojte do zásuvky. Vyčkejte 30 až 40 minut, dokud vytéká vosk. Po té vyvíječ odpojte ze zásuvky a opatrně otevřete víko nerezové nádoby. Pozor na unikající páru. Postupně vyjměte vytavené rámky s vyvařeným dílem a za tepla je očistěte. Naskládejte do nerezové nádoby nové rámky určené v vytavení a dolijte vodu do přístroje. Tři litry vody se ohřívají cca 10 až 15 minut. Tuto dobu lze zkrátit použitím horké vody. Toto množství vody vystačí na asi 50 minut provozu přístroje. Doporučujeme používat destilovanou vodu, zamezí se tím ukládání vodního kamene a tím pádem i poškození vyvíječe. Vyzkoušejte nerezový elektrický vařák na vosk.

Součástí je parní vyvíječ, forma na vosk, nerezová nádoba a koš na zachycení drobných nečistot.

Při naplňování a vyprazdňování vody z přístroje musí být přístroj vypnutý z elektřiny. Z důvodu nebezpečí popálení horkou párou, je nutné vždy 2 minuty před otevřením horního šroubu vyčkat. Přístroj se při nedostatku vody automaticky vypne. Pokud k tomu dojde, doplňte ihned studenou vodu a přístroj se automaticky opět zapne. Úplnému vypaření vody byste měli předejít a vyloučit ho např. použitím spínacích hodin. Při poruše vyvíječ vypněte, zkontrolujte množství vody, zkontrolujte, zda hadice, kterou vede pára není ucpaná, zkontrolujte přívod elektřiny.

Nerezový elektrický vařák na vosk se používá s parním vyvíječem k tavení rámků. Je vyrobena z kvalitního nerezového materiálu a uvnitř nádoby je i nerezový koš na zachycení hrubých nečistot. Do nerezové nádoby lze umístit 12 rámků velikosti 39x24 nebo cca 17 polorámků. Nerezová nádoba lze nahradit polystyrénovými nástavky, v nichž jsou plásty normálně zavěšeny nebo doma vyrobenou izolovanou komorou o max. objemu dvou nástavků 39x24 nebo tří nástavků pro nízké rámky. Rozměry nerezové nádoby jsou: výška 65 cm, průměr 43 cm.

Pro urychlení a zkvalitnění těžby vosku je výborné nerezovou nádobu zaizolovat dekou, molitanem či plstí. Nerezový vařák na vosk postavte šikmo na zvýšenou plochu. Pod vývodový otvor umístěte nádobu na vytékající vosk. Hadici pro přívod páry zasuňte do příslušného otvoru cca v 1/3 nádoby. Vosk začíná vytékat již po 30 minutách. Pára také perfektně sterilizuje rámky.

Hodnocení

Jednoduchý nerezevý soudek s vyvíječem páry. Žádal jsem o příspěvěk od svazu a bylo mi vyhověno. Už spokojeně vytavuji voští.
Lukáš Veselý