Zpět na: Uteplené úly

Úl 39x24 se 3 nástavky - 3 cm

3068,00 Kč
bez DPH: 2535,54 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1002
Kompletně zateplený úl, 3 nástavkový – rámové míry 39x24 cm. Úl si lze nastavit dle vašich požadavků. V nabídce máme několik typů den a vík.
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl, nástavkový, zateplený 39 x 24 - 3 cm

3 nástavkový úl je kompletně zateplený. Jeho rámová míra činí 39x24 cm. Úl je složen z kočovného dna, celozasíťovaného nebo celodřevěného, tří nástavků a víka. Konstrukce úlu je palubková a zateplená 3 cm polyesterem. Rámek 39x24 cm je nejpoužívanější rámkovou mírou v České republice.

Tří nástavkový úl je ideální pro silná včelstva.

Rámek 39x24 cm je nejpoužívanější mírou v České republice. Nástavky 39x24 cm jsou využívány zejména ke včelaření vysokonástavkovému, při němž se používá mateří mřížka. Moderní nástavkové úly vynikají svými dobrými vlastnostmi, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři.

K hlavním přednostem nástavkového úlu patří jeho jednoduchost, včelstvu přizpůsobená konstrukce a bezproblémové ošetřování včelstev. Úly mají vysoký podmet a jsou oblíbené díky volnému rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení. Úly jsou jednoduché a umožňují snadnou přepravu.

Konstrukce nástavkového úlu 39x24 cm je jednoduchá a je přizpůsobená potřebám včelstva. Dlouhodobé průzkumy potvrdily, že zimní chomáč je vytvářen zejména uprostřed nástavku o šířce 4 až 5 plástů. Včelstvo tak má na jaře dostatečný prostor k roztažení. Úl je vybaven dobře izolovanými stěnami. Používání dřeva se k výrobě úlů již tisíckrát osvědčilo. Úly jsou složeny z horního a dolního dřevěného rámu. Jsou slepené, sbité a pobité palubkami.

Stěny úlu jsou izolované 3 cm polystyrénem. Právě na jaře mají svůj význam, protože nedovolí, aby proměnlivé počasí a velké teplotní rozdíly braly teplo z úlu. Včelstvo se v úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

Dobře izolovaný úl má svůj význam i během horkých letních měsíců. Na přímém slunci včely nevylézají před česna, jak je tomu u neizolovaných dřevěných úlů. Plásty se vytahují nahoru, což má velkou výhodu. Pro vytažení rámku překonáte pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je ideální na louce, v zahradě i v lese.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Dřevěné Varroa celozasíťované dno 1 Dřevěné Varroa celozasíťované dno 3 Dřevěné Varroa celozasíťované dno 5
NOVÁ KONSTRUKCE VARROA DNA - upravili jsme konstrukci dna, nyní je dno vybaveno lépe utěsněným plastovým šuplíkem, pletivo je uloženo ve vyfrézované drážce, takže jej lze snadno čistit a celé dno mnohem lépe těsní a vypadá.

Rozdíly včelích nástavkových úlů 3 cm a 2 cm

3 cm sestava je charakteristická silnějšími nástavky, uteplenými 3 cm silným EPS. Úly mají dna celozasíťované nebo celodřevěná na vysokých dřevěných nohách. Oproti tomu 2 cm varianta obsahuje nástavky s 2 cm silným EPS. Česno i zadní dvířka jsou opatřeny panty.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

   

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

   
Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů bez varroadna a palubkového/plechového víka. V ceně nahoře je započítáno sololitové víko a celodřevěné dno. Pokud pod obrázky změníte parametry změní se výsledná cena. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Ilustrační fotografie kompletní sestavy s vys. palubkovým víkem.

Hodnocení

středa 27. září 2017 16:01

Chovám s těchto úlech včely již po řadu let, přešel jsem ze starých budečáků. Nástavkový úl je dobrý vynález.

Luboš Jirásek

středa 24. květen 2017 20:31

Moderní zateplený úl v obstojném dílenském zpracování.

Medvěd Brtník

sobota 20. květen 2017 22:34

U nás ve spolku určitě nejrozšířenější varrianta úlu. Samozřejmě co včelař to názor.

Roman Matuš
Více hodnocení

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se