/header.jpg

Aktuální výkupní cena vosku 210 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm

TiskEmail
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Cena:2185,00 Kč
Cena bez DPH:1805,79 Kč
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  1102
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm
Úl 39x24 se 3 nástavky - 2 cm

Včelí úl, 3 nástavkový, rámková míra 39 x 24 - 2 cm

Kompletní 3 nástavkový - zateplený úl rámkové míry 39x24. Úlová sestava je složená z kočovného dna (celodřevěné nebo celozasíťované), tří nástavků a víka. Jedná se o 2 cm polyesterem uteplenou, palubkovou konstrukci úlu.

3 nástavkový úl je vhodný pro silná včelstva.

Rámek 39x24 cm je nejpoužívanější mírou v České republice. Je používán díky úlové reformě, která nastala v roce 1904, kdy vznikla takzvaná Adamcova míra. Nástavky 39x24 cm jsou využívány zejména ke včelaření vysokonástavkovému, při němž se používá mateří mřížka. Moderní nástavkové úly vyzařují svými dobrými vlastnostmi, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři.

K hlavním přednostem nástavkového úlu patří jeho jednoduchost, včelstvu přizpůsobená konstrukce a bezproblémové ošetřování včelstev. Úly mají vysoký podmet a jsou oblíbené díky volnému rozestavení bez dodatečných ochranných zařízení. Úly jsou jednoduchý a rychle přepravované.

Konstrukce nástavkového úlu 39x24 cm je jednoduchá a je přizpůsobená potřebám včelstva. Dlouhodobé průzkumy potvrdily, že zimní chomáč je vytvářen zejména uprostřed nástavku o šířce 4 až 5 plástů. Včelstvo tak má na jaře dostatečný prostor k roztažení. Úl je vybaven dobře izolovanými stěnami. Používání dřeva se k výrobě úlů již tisíckrát osvědčilo. Úly jsou složeny z horního a dolního dřevěného rámu. Jsou slepené, sbité a pobité palubkami.

Stěny úlu jsou izolované 2 cm polystyrénem. Právě na jaře mají svůj význam, protože nedovolí, aby proměnlivé počasí a velké teplotní rozdíly braly teplo z úlu. Včelstvo se v úlech stahuje do zimního hroznu podstatně později.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Dobře izolovaný úl má svůj význam i během horkých letních měsíců. Na přímém slunci včely nevylehávají tak jak je tomu u neizolovaných dřevěných úlů. Plásty se vytahují nahoru, což má velkou výhodu. Pro vytažení rámku překonáte pouze vzdálenost rovnou jeho výšce. Postavení v jedné řadě je ideální na louce, v zahradě i v lese.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

   

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

   
Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Hmotnost: 24 Kg

Hodnocení

Úly jsou dobré, líbí se i promyšlené dno a bytelné nástavky, jenž snesou i nešetrné zacházení.
Tomáš Lesa
U nás na Vysočině doporučují spíše 3 cm polystyrenu, ale tyhle jsou zase lacinější.
Medvěd Brtník