Zpět na: Uteplené úly

Úl 39x24 s 3 nástavky - Tachov

3182,00 Kč
bez DPH: 2629,75 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1202
Kompletní nástavkový úl Tachov se třemi nástavky pro 9 rámků 39x24. Kvalitní palubkový Tachovák s celozasíťovaným nebo celodřevěným dnem.
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl Tachov

Kompletní nástavkový úl se třemi nástavky ve variantě Tachov. Nástavky jsou vyrobeny z palubek, jsou utepleny 2 cm vrstvou polystyrenu, vyrobeny za pomocí sponek a lepidla, což jim dodává dostatečnou pevnost. Součástí je také sololitové víko a vysoké celozasíťované varroa dno s plastovou vysouvací podložkou.

Dřevěné Varroa celozasíťované dno 1 Dřevěné Varroa celozasíťované dno 3 Dřevěné Varroa celozasíťované dno 5

Včelí úl Tachov na rámkovou míru 39x24 využijete ve všech nadmořských výškách. Hodí se jak do včelnice nebo na pevné stanoviště, tak jako kočovný úl. Předností jsou jednoduché, velmi lehké nástavky s kvalitním uteplením. Nástavky 39x24 cm určené na 9 rámků se využívají ke včelaření vysokonástavkovému s použitím mateří mřížky. Celý úl je velmi dobře izolovaný, včelám nehrozí jakákoliv újma. Konstrukce úlu je jednoduchá a snadno se přizpůsobuje potřebám včelstva. Včelstvo má na jaře po obou stranách dostatek prostoru k roztažení. Úl má i dobře izolované stěny. Používání dřeva jako materiálu na stavbu úlů se za mnoho let tisíckrát osvědčilo. Úly jsou sestaveny z horního a dolního dřevěného rámu, slepenými, sbitými a pobitými palubkami bez výřezů, takže se k izolaci nedostanou žádní škůdci.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

   

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

   

 

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Hodnocení

sobota 20. květen 2017 22:31

Tachováky jsem zdědil po dědovy a dokoupil k tomu tyhle nové z eshopu. Natřel jsem pouze lněným olejem. Paluby pěkně ztmavly a není to žádný chemický sajrajt.

Roman Matuš

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se