/header.jpg

Prosíme pozor, mimosezónní otevírací doba na prodejně v Praze, pondělky zavřeno. Děkujeme za pochopení. Aktuální výkupní cena vosku 210Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Strůpková fólie pod víko

TiskEmail
Strůpková fólie pod víko
Cena:24,00 Kč
Cena bez DPH:19,83 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  0252
Strůpková fólie pod víko
Strůpková fólie pod víko
Strůpková fólie pod víko

Strůpková fólie - 1ks

Včelařská strůpková fólie 51,5 x 50 cm. Strůpkovou fólii využijete zejména v zimním období. Je vhodná k zateplení víka úlů a brání i odpařování životně důležité vody. Kapky vody se díky strůpkové fólii kondenzují a včely je tak mohou využívat.

Průhledná plastová strůpková folie o síle 0,4 mm se využívá pro oddělení včel od zateplení víka, které by mohli vykousávat a pro snížení odparu vody prostřednictvím vodních par. Jedná se o průhlednou, potravinářskou, tvrdou PVC folii. Folii lze nechat v úle po celý rok. Její použití se doporučuje zejména v zimě. Dejte si však ale i pozor na nadměrnou vlhkost v úle. Nadměrná vlhkost se projeví plísní. Poslední zejména málo obsednuté rámky vám následně mohou začít plesnivět. Přes toto nebezpečí však doporučujeme strůpkové folie používat nebo alespoň vyzkoušet. Další výhoda je možnost nerušeně sledovat a kontrolovat aktuální stav včelstva.

Hodnocení

Fólie drží dobře tvar a ani v teple se nekroutí. Lze použít jako podložka na měl :)
zdenda 72
Chválím dobrou cenu, u konkurence chtějí za kousek průhledného plastu děsně moc peněz.
Medvěd Brtník