/header.jpg

Aktuální výkupní cena vosku 220 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Přidávací klícka na matky s feromonem 10 ks

TiskEmail
Přidávací klícka na matky s feromen 10 ks
Cena:76,00 Kč
Cena bez DPH:62,81 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  05603
Přidávací klícka na matky s feromen 10 ks
Přidávací klícka na matky s feromen 10 ks
Přidávací klícka na matky s feromen 10 ks
Přidávací klícka na matky s feromen 10 ks

Přidávací klícka pro matky - plastová


Praktická včelařská přidávací klícka. Praktická klícka se skládá ze dvou částí s prostorem pro matku včely i medocukrové těsto. Osvobození včelí matky trvá přibližně cca dva dny. Klícka na včelí matky je velmi dobrá též na přidávání matek a pěkně se vejde mezi rámky.

Výměna matky ve včelstvu začíná odebráním staré matky, načež následuje přidání matky nové. Dělnice takového včelstva se ale zpočátku mohou snažit novou matku zabít, neboť ji považují za cizí včelu.

Před přidáním mladé matky do včelstva musí být včelstvo bezmatečné. Dělnice nepřijmou novou matku, je-li jejich stará nebo nová panuška ve včelstvu přítomna. Původní matka musí proto být odebrána. Bylo-li včelstvo bezmatečné více než dva dny, musí se odstranit všechny matečníky, které by překážely přijetí nové matky. A když jsou ve včelstvu zavíčkované matečníky, je třeba je při odstraňování dobře prohlédnout, neboť z některého už mohla vyběhnout nová matka. Teprve když jsme si jisti, že včelstvo je bezmatečné, věnujeme pozornost přidávací klícce s novou matkou.

Hlavní výhodou této klícky je obsah feromonu, který usnadňuje přijetí matky. Další výhodou je i praktický tvar, který lze umístit pod strůpkovou fólii a můžete sledovat průběh přijetí matky.

Rozměry: 6,7 cm x 3 cm x 1,5 cm.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.