Zpět na: Langstroth

Polystyrenový úl Langstroth na 8 r. komplet - 2v1nk

2888,00 Kč
bez DPH: 2386,78 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: MP300
Praktický a cenově dostupný včelí úl Langstroth z tvrzeného polystyrenu PS-E, který je vhodný pro venkovní použití.

Včelí úl Langstroth - polystyrenový na 8 rámků

Praktický a cenově dostupný včelí úl Langstroth z tvrzeného polystyrenu PS-E, který je vhodný pro venkovní použití. Obsahuje varroa dno se zasíťováním a plastovým výsuvným šuplíkem. Dále vysokým (original Langstroth - 232 mm) nástavkem, dvěma nízkými (2/3 Langstroth - 159 mm), praktickým stropním krmítkem a vysokým víkem. Vše vyrobeno z tvrzeného polystyrenu, který má nejlepší izolační vlastnosti z používaných materiálů. Veškeré komponenty mají falce (zámečky), díky tomu do sebe zapadají a sestava úlu je pak velice stabilní. Nástavky mají prolisy, které slouží jako úchopy, díky tomu se s nástavky snadno manipuluje. Nástavky jsou opatřeny praktickými plastovými lištami v místě kontaktu rámků s nástavky, takže nedochází k náhodnému poškození.

Praktické, velké krmítko řeší problémy s krmením. Na jedno naplnění se do něho vejde až 8 litrů cukerného roztoku (invertu), krmítko je také z tvrzeného polystyrenu, je tedy lehké a snadno se s ním manipuluje. Má praktický sklon k nejnižšímu místu, kde je umístěn průchod pro včely. Průchod pro včely je převlečen průhlednou plastovou krytkou, tedy včely se v tekutině nemohou topit a zároveň nepřijdou do kontaktu se včelařem (nevyletí po odklopení víka). Krmítko se jednoduše umístí na poslední nástavek, na krmítko pak dáte zpět víko. Lze použít pouze v sezóně krmení, nebo lze na úle nechat po celý rok - díky své váze nepřekáží.

Už nikdy více problémy s místem. Veškeré polystyrenové nástavky z naší nabídky jsou dodávány v rozloženém stavu. Jednoduše je sestavíte ze 4 dílů (dva dlouhé boky a dva krátké boky). Jednotlivé díly do sebe jednoduše zapadají, nástavek se dá složit bez použití jakéhokoliv nářadí (případně si lze pomoci např. gumovou palicí). Stejně tak lze nástavky zase rozložit, aby nezabírali tolik místa. Spoje není potřeba ničím lepit. Úl samotný není nutné natírat ani jinak povrchově upravovat. Váha celého úlu (bez rámků a krmítka) nepřekračuje 5 kg, s krmítkem pak 6 kg. Váha jednotlivých nástavků se pohybuje okolo 1 kg, tedy jsou vhodné pro snadnou manipulaci.

Prémiová kvalita celosvětového výrobce, který dodává zboží pro největší světové firmy (např. pod značkou Imgut pro H. Holtermanna v Německu, pod značkou Lega pro Itálii atd.).

Součástí kompletu je:

  • Varroa dno s výsuvným plastovým šuplíkem
  • 1x nástavek Langstroth original (1/1 - 232)
  • 2x nástavek Langstroth nízký (2/3 - 159)
  • Stropní krmítko o objemu 8 litrů
  • Vysoké víko s odvětráváním
  • Mateří mřížka
  • Difúzní stropní fólie
  • Plastová zábrana do česna s možností zúžení
  • Stahovací kurta pro zabezpečení úlu

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se