Zpět na: Medomety a příslušenství k práci s včelím medem

Medomet Mellarius MaxiLine 4 r. s 230V el. pohonem bez hřídele P52

20500,00 Kč
bez DPH: 16942,15 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: M218

Tangenciální medomet na čtyři rámky s elektrickým pohonem 230 V o výkonu 110W. Šířka koše je 29 cm, medomet je tedy vhodný na většinu rámků. Medomet je vyroben z leštěných nerezových plechů, splňující atesty pro styk s potravinami. Vrcholné provedení s kónickým dnem a mnoha dalšími inovativními prvky. Tento medomet je osazen dostatečně velkým košem, aby v něm šlo vytáčet dva polorámky najednou, tedy celkem můžete vytáčet šest polorámků.

Tangenciální medomet na čtyři rámky s ručním pohonem, který disponuje volnoběžkou a brzdou. Šířka koše je 29 cm, medomet je tedy vhodný na většinu rámků. Medomet je vyroben z leštěných nerezových plechů, splňující atesty pro styk s potravinami. Vrcholné provedení s kónickým dnem a mnoha dalšími inovativními prvky. Tento medomet je osazen košem bez hřídele, rámky tedy jednoduše otočíte přímo v koši bez nutnosti jejich vyndávání.

O medometech Mellarius řady MaxiLine

Vrcholná nabídka našich medometů. Medomet Mellarius Maximus je zárukou vysoké kvality a dlouhé životnosti. Tyto medomety jsou vyráběny ze silnějších nerezových plechů (0,8 až 1 mm) a jsou vybaveny masivními nohami, které zvyšují stabilitu medometu. Každý medomet Mellarius v provedení Maximus je vybaven šikmým dnem, díky kterému med pohodlně stéká k výpustnému kohoutu. Není tak nutno je nikterak naklánět ani s nimi dále manipulovat. Široká škála ručních i elektrických medometů v tangenciální či radiální variantě.

Moderní konstrukce

Medomety řady Mellarius Maximus mají moderní konstrukci, s možností demontáže nohou. Bubny medometu je vyroben z nerezové oceli, určené pro potravinářské účely o dostatečné síle (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoduše docházet k nechtěným promáčklinám. Celá konstrukce medometů je vyráběna za pomoci plazmového svařování. Při konstrukci je kladen důraz na hladné povrchy, které lze snadno čistit.

Koše medometů jsou vyráběny s hustší sítí nerezových drátů, díky tomu je síla plástve při vytáčení rozložena na větší plochu a nedochází tak k zařezávání drátů do včelího díla. K výrobě košů jsou použity kruhové tyče, které jsou odolné proti kroucení. Kruhové povrchy bez ostrých hran se také snáze čistí.

Medomety jsou opatřeny inovativním kónickým dnem, do kterého je v jeho nejnižší části zapuštěn navařený nerezový kohout se střihovým uzávěrem. Máte tak jistotu, že z medometu vždy vyteče všechen med naprosto bezezbytku.

Inovativní je také systém nohou, které jsou na medometu rozmístěny a připevněny tak, aby celý medomet dosáhl maximální stability. Nohy jsou z masivního materiálu a svojí vlastní vahou přispívají ke stabilitě při vytáčení. Díky jednoduchému, ale pevnému spojení lze nohy jednoduše sundat, čímž se stane celý medomet mnohem skladnější a vy jej můžete bezpečně uložit do dalšího použití.

Snadná demontáž

Systém pohonu je vždy umístěn v horní části medometu, což poskytuje možnost snadné údržby. Díky tomuto řešení je koš medometu ve spodní části volně umístěn na kuličkovém ložisku. Pohon je umístěn na upínací liště, na které jsou zároveň široké panty pro kryty z plexiskla. Upínací lišta s pohonem je dostatečně masivní, opět z leštěného nerezového materiálu, pro snadnou údržbu. Po sejmutí horní lišty s pohonem, která je připevněna dvěma hvězdicovými šrouby, lze celý pohon jednoduše sundat. Stejně tak jednoduše vyndáte celý koš z medometu a můžete snadno celý medomet i koš zvlášť vyčistit.

Ověřený pohon s možností změny otáček

Medomety řady Maxima jsou osazeny spolehlivým elektromotorem o dostatečném výkonu 110 W. Tyto motory jsou osazeny vlastním ventilátorem, pro lepší chlazení. Součástí motoru je robustní manuální systém plynulé regulace otáček. Převod síly motoru do koše medometu je zajištěn mechanickou převodovkou pro optimální rozsah otáček vytáčení.

Motor umožňuje změnu otáček a tedy změnu směru otáčení celého koše, což zvyšuje pohodlí při vytáčení. Včely mají tendenci stavět buňky v lehkém sklonu (4° až 5°) nahoru - tak aby z nich ukládaný med nevytékal, navíc takto uložený med zajistí jistou stabilitu plástu. Pro včelaře to má nevýhodu, protože když plástev uloží do medometu, míří buňky jedním směrem, a pokud je tento směr proti směru otáčení, pak med špatně vytéká a může se stát, že v plástvích část medových zásob zůstane. Proto je výhodou mít medomet s možností oboustranného vytáčení.

Technické parametry medometu

 • Šířka koše: 29x48 cm
 • Typ koše: bez hřídele
 • Výška medometu ve smontovaném stavu: 104 cm
 • Výška medometu včetně pohonu: 120 cm
 • Výška kohoutu od země: 38 cm
 • Vnější průměr bubnu: 52 cm
 • Motor: 110W
 • Regulace: plynulá, manuální
 • Směr otáčení: oba

Hlavní výhody medometu

 • Kónické dno se zapuštěným kohoutem – vždy vyteče všechen med.
 • Kvalitní nerezové materiály s leštěným povrchem.
 • Používané koše mají hustou mřížku – neničí včelí plástve.
 • Jednoduchý systém rozložení nohou – snadné skladování.
 • Snadné demontování pohonu a koše medometu – pohodlné čištění.
 • Kvalitní elektrický motor 110 W

Medomety jsou z oficiální německé distribuce. Dle dispozic skladu jsou dodávány s černými nebo šedými nohami. Motor 110W je dodáván v modrém, červeném nebo bílém provedení.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Průmyslový vařič Triglav 9 kW PB litinovýPrůmyslový vařič Triglav 9 kW PB litinový
1510,00 Kč

Dostupnost: skladem
Tavidlo na vosk, vodní - LysonTavidlo na vosk, vodní - Lyson
30900,00 Kč

Dostupnost:
Dopravník šnekový 230V pro odvíčkovací strojeDopravník šnekový 230V pro odvíčkovací stroje
91960,00 Kč

Dostupnost:
Sterilizátor na vosk - 50 l, s ohřívacím pláštěmSterilizátor na vosk - 50 l, s ohřívacím pláštěm
36300,00 Kč

Dostupnost: