Zpět na: Příslušenství k úlům

Mateří mřížka v rámu pro r.m. 39 x 24, 17, 30 - tenkostěný


Dostupnost: skladem
Kód zboží: 14402
Mateří mřížka v rámu pro včelí úly s rámkovou mírou 39 x. Materiál použitý na rámu je borovice vejmutovka nebo smrk. Součástí mateří mřížky je kovová vložka umístěná do dřevěného rámu.

Mateří mřížka v rámu pro r.m. 39 x 24, 17, 30 - tenkostěný

Mateří mřížka v rámu pro včelí úly s rámkovou mírou 39 x. Materiál použitý na rámu je borovice vejmutovka nebo smrk. Součástí mateří mřížky je kovová vložka umístěná do dřevěného rámu. Mateří mřížka slouží k separaci plodiště a medníku, čímž zabrání královně přístup do medníku. Dřevěný rám mřížky je pro maximální pevnost opatřen čepy a v těchto spojích ještě zesílen lepidlem.

Dráty mřížky jsou spojeny pomocí širokého plechového pásku, který zajišťuje jejich správný rozměr a dlouhodobě udržuje jejich vzdálenost. Dráty jsou pozinkované a spojovací pásek je pocínovaný, což zaručuje jejich dlouhou životnost a odolnost.

Mateří mřížka má takové otvory kterými prolezou pouze včely dělnice. Kovové mřížky, vyrobené z drátů, jsou všeobecně považovány za pro včely nejlépe průchodné. Je též vhodné nepokládat mateří mřížku přímo na rámky, ale umístit ji tak aby se pod ní mohly včely volně pohybovat. Dráty kovové mateří mřížky mají být souběžně s horními loučkami rámků.

Mřížky jsou vhodné na neuteplenou (tenkostěnou) variantu úlu.

Rozměr rámu je 455x455x15 mm

 

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se