Zpět na: Uteplené úly

Kompletní sestava úlu 39x24 - 2 cm

3837,00 Kč
bez DPH: 3171,07 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1101
Kompletní 3 nástavkový zateplený úl rámkové míry 39x24. Dno a víko dle vašeho výběru, 3x nástavky a další doplňky.
Rámky a přířezy
Mateří mřížka
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl, 3 nástavkový, uteplený 39 x 24 kompletní sestava ve variantě 2 cm


Kompletní tří nástavkový, zateplený úl rámkové míry 39x24. Dno na pevné stanoviště, 3 x nástavek + krmítko + mateří.mřížka + další doplňky, můžete přidat rámky nebo přířezy...

Připravili jsme pro Vás možnost variabilní úlové sestavy, které jsou vhodné k čerpání dotací. O dalších informace o dotacích nás kontaktujte.

Tří nástavkový včelí úl je vhodný pro silná včelstva

 

Kompletní sestava obsahuje dno, 3 nástavky, víko, může být bez rámků, nebo 33 stlučených a naděrovaných rámků či volných přířezů. Dále obsahuje kovovou nebo plastovou mateří mřížku. V sestavě najdete stropní krmítko, podložku na měl, strůpkovou folii a můžete si vybrat i další příslušenství, které je možné do úlové sestavy započítat.

Součástí kompletní sestavy jsou:

  • 3 palubkové nástavky 39x24

  • celozasíťované varroa dno nebo dno celodřevěné

  • sololitové nebo plechové víko nebo jejich kombinaci

  • sestava je buď bez rámků, nebo má 33 stlučených a naděrovaných rámků nebo 50 kusů přířezů

  • kovová nebo plastová mateří mřížka

  • dřevěné stropní krmítko včetně plastové vložky

  • podložka na měl

  • strůpková fólii

Platové krmítko na 5 litrů typ Ještěd, strůpková folie i podložka na měl jsou dodávány v univerzálním rozměru 50x50 cm a je nutné je pak zastřihnout podle potřeby.

Přesnou konfiguraci úlové sestavy si můžete navolit dole pod obrázky. Podle zvolených komponent se vám pak následně změní cena. Původní cena nahoře, je dle základních parametrů bez rámků/přířezů. Pokud pod obrázky změníte parametry změní se výsledná cena. Podobu jednotlivých komponent jako jsou různé typy dna nebo víka si můžete prohlédnout v této kategorii.

Včelí nástavkový úl rámkové míry 39x24 má kvalitní palubkovou konstrukci. Palubky jsou umístěné vevnitř i vně. Dřevěné dno kočovné konstrukce a víko. Stěny úlu jsou izolované o šířce dvou centimetrů polyesteru. Na jaře mají svou velkou výhodu, protože nedovolují úniku tepla. Včelstvo se v úlech stahuje do zimního hroznu později.

K nástavkům doporučujeme i příslušenství v podobě postraních úchopových latí a letáku před česno. Pod obrázky si můžete vybrat zda chcete tyto doplňky nebo ne. Úchopové latě a letáky před česno můžete objednat i zvlášť jako samostatné zboží v libovolném množství.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.


Konstrukce nástavkového úlu 39x24 cm je jednoduchá a je přizpůsobená potřebám včelstva. Dlouhodobé průzkumy potvrdily, že zimní chomáč je vytvářen zejména uprostřed nástavku o šířce 4 až 5 plástů. Včelstvo tak má na jaře dostatečný prostor k roztažení. Úl je vybaven dobře izolovanými stěnami. Používání dřeva se k výrobě úlů již tisíckrát osvědčilo. Úly jsou složeny z horního a dolního dřevěného rámu. Jsou slepené, sbité a pobité palubkami.

Hodnocení

čtvrtek 26. říjen 2017 9:40

Úly jsem zakoupil cca 2x. Nikdy nebyl problém s přepravou ani včasným dodáním. Buď jsem měl štěstí nebo je to první eshop kde vše funguje opravdu jak by mělo.

Marekkk

sobota 20. květen 2017 22:41

Kompletní sestava pro začátek, nezapomeňte ještě mezistěny a mezerníky k rámečkům. Pak stačí už jen usadit včelky.

Roman Matuš

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se