Zpět na: Dezinfekce a nemoci včel

Fumigační pásky (50 ks)

132,00 Kč
bez DPH: 109,09 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 10547
Proužek z krátkovláknité buničiny, impregnovaný směsí dusičnanů.

Fumigační pásky 50 KS

Fumlgační pásky veterinární technický prostředek
Účel použití: Ošetření včelstev přípravky „Varidol 125 mg/ml roztok k léčebnému ošetření včel" nebo MP 10 FUM 24 mg/ml roztok pro ošetření včelstva fumigaci".

Složení: Proužek z krátkovláknité buničiny, impregnovaný směsí dusičnanů.

Návod k použití

Fumigace se provádí při venkovní teplotě nad + 10 °C v době, kdy včely nelétají. Před aplikací přípravku se plásty v úlu upraví tak, aby mezi krycím plástem a stěnou úlu vznikla asi 4 cm mezera. U nástavkových úlů se proužek vkládá do horního nástavku. V dodaném proužku papíru proděravíme otvor asi 1 cm pod vrchního okraje.

Pro fumigaci se použije „Varidol 125 mg/ml roztok k léčebnému ošetření včel" nebo MP 10 FUM 24 mg/ml roztok pro ošetření včelstva fumigaci". Dávkování přípravku se provádí podle uvedených informací v příbalové informaci daného léčiva.

Těsně před ošetřením se nakape z výše 3 cm na horní polovinu proužku (blíže k otvoru) požadované množství léčiva, Po vsáknutí léčiva se proužek na celé spodní straně zapálí. Proužek musí jen doutnat, nesmí hořet. V případě vzplanutí okamžitě plamen sfoukneme.

Doutnající proužek připevníme ve svislé poloze hřebíkem do poloviny krycího plástu (do vosku) tak, aby byl proužek vzdálen 2 cm od plástu a 2 cm od stěny úlu. Úl a česno okamžitě uzavřeme na 30 min. Po dobu uzávěry česna včelstva kontrolujeme. Za hodinu po aplikaci odstraníme z krycího plástu hřebík a překontrolujeme, zda proužek shořel. V případě jeho zhasnutí opakujeme ošetření včelstva.

Bezpečností opatření:

Před zapálením papírového proužku vložte pod něj na dno úlu plech nebo hliníkovou folii o rozměru 15 x 15 cm. Za 1 hodinu po aplikaci překontrolujte úl, zda nevznikl požár.

Výzkumný ústav včelařský, s.r.o.
Velikost balení: 50 ks

Expirace: neomezeně do spotřeby

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se