/header.jpg

košík je prázdný

Aktuální výkupní cena vosku 220 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Dotace pro včelaře 2016

Evropské dotace pro včelaře

KOMPLETNÍ INFORMACE O EU DOTACÍCH V PDF

 

Soubory ke stažení

aktuální směrnice k dotacím pro roky 2014 až 2016

Zde najdete nařízení vlády č. 197/2005 Sb. v úplném znění účinném od 1.9.2013

Postupně bude upraven text formulářů požadavků a příslušných příloh tak, aby vše odpovídalo platnému znění nařízení vlády. Plánuje se stejně jako v minulosti uveřejnění všeho, co souvisí s dotací podle nařízení vlády č. 197/2005 Sb. v platném znění, v příloze časopisu Včelařství č. 4/2014.

Soubory ke stažení

Příručka pro chovatele včel - "Včelařské dotace krok za krokem"

Dotace podle titulu 1.D

Krajské dotace

Co se týká krajských dotací tak doporučujeme sledovat dění na webu Vašeho krajského úřadu. Zkrátka jednou za čas kouknout na jejich web.

Včelařství je stejně jako zemědělství podporováno  ze strany státu. Různé dotační programy běží již po mnoho let. Je to už taková tradice. Dotační tituly Vám pomohou nejen začít včelařit, ale například rozšířit včelstva, nakoupit modernější vybavení atd. Dotace pro včelaře plynou z Evropské unie, máme Krajské dotace a místní Podporu obcí. Čeho se dotace týkají, záleží vždy na konkrétní situaci a jejich podmínkách. Dotace lze získat na včelí úly. Prostory pro zpracování a skladování včelích produktů. Technologie pro získávání a zpracování včelích produktů.

Aktuální informace hledejte na webu zemědělského investičního fondu (SZIF). V programu Rozvoj venkova. Pro krajské dotace a pro podporu obcí se můžete informovat na krajích nebo obcích. Další informace najdete i na webu Českého svazu včelařů.