https://www.vceliobchod.cz/images/1/vcelin-uvodni-01.jpg

Včelín

Pokud uvažujete o koupi včelína, máme pro Vás řešení. Spolupracujeme s místními tesaři a můžeme Vám nabídnout modulární včelín vyrobený na zakázku. Dole najdete plánek včelína a orientační cenu.

Včelín představuje robustní dřevěnou nebo zděnou konstrukci s úly, které jsou různě uspořádány podle vašich potřeb. Tato stavba má primárně na starosti ochranu včelstev a včelaře před negativními vlivy počasí. Stinnými stránkami včelína pak může být koncentrace včel uvnitř a kouř z dýmáku.

Včelíny jsou populární především v Evropě, zatímco v jiných částech světa bývají úly umisťovány samostatně. Přesto včelíny nabízejí řadu předností.

Jedním z klíčových plusů včelínů je vysoká životnost úlů, možnost chovat mnoho včelstev na malé ploše a nižší riziko dané špatnými podmínkami středoevropského klimatu. I přes tyto výhody se včelíny potýkají s určitými nevýhodami, mezi které patří omezený pohyb úlů, znesnadněná péče o včelstva v létě a vyšší pořizovací náklady.

Příprava včelína je náročný proces a začínající včelaři by neměli spěchat do stavby včelína bez předchozí zkušenosti a konzultace se zkušenými včelaři. Včelín by měl být pečlivě navržen a vybaven tak, aby odpovídal potřebám včel a i včelaře. Základním vybavením jsou úly, stůl, židle, regál a nářadí. Jestliže je k dispozici dostatek prostoru pro samostatnou místnost, získáte pracovní prostor pro medobraní.

Úly jsou obvykle umístěny uvnitř včelína tak, aby včelař měl přístup zezadu.

Dřevo je ideálním materiálem pro stavbu včelína. V porovnání s chladným zdění, lépe reguluje teplotu, snadno se opravuje a včely ho dobře snášejí. Při dlouhodobém poklesu teplot včely spí, ale na jaře se probouzejí dříve. Toto je jedna z výhod oproti včelínům postaveným z betonu nebo cihel, které si zimu udržují déle.

Rádi bychom přidali, že nabízíme výrobu včelínů na zakázku například podle přiložených ilustrací. Ceny jsou orientační.

Cena za smontovaný výrobek, k vyzvednutí činí 46 450 Kč + DPH.

https://www.vceliobchod.cz/images/1/vcelin2.jpg

https://www.vceliobchod.cz/images/1/vcelin.jpg

Pro více informací nás kontaktujte.