/header.jpg

Aktuální výkupní cena vosku 220 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Zařízení k pastování obj. 200 l - autom.

TiskEmail
Zařízení k pastování obj. 200 l - autom.
Cena:34900,00 Kč
Cena bez DPH:28842,98 Kč
Dostupnost:

Kód zboží:  200801

Zařízení pro pastování medu - 200 l - automat bez ohřevu

Zařízení k pastování medu o objemu 200 l. Pastovací zařízení má míchadlo s časovým spínačem, takže automaticky pastuje samo podle nastavených intervalů.
Výkon míchadla 1100 W, 380V.
Automatická regulace.

TOTO PASTOVACÍ ZAŘÍZENÍ JE BEZ OHŘEVU.
Čerstvý med po vytočení krásně čirý. Po nějakém čase však přirozeně zkrystalizuje. Ideální teplota na krystalizaci je 16-18 °C. Při vyšších teplotách, krystalizace probíhá pomaleji a krystaly jsou větší.

Zahřátí nad teplotu 40 ° C med opět ztekutí a krystaly se rozpouštějí. Pastovací zařízení umožňuje pozvolnou krystalizaci aby med dosáhl ideální pastovité konzistence, podobné jako mají čokoládové krémy pro děti. Tento proces zahrnuje cyklické provzdušňování a občasného míchání po několik dní až med dosáhne požadované pastové konzistence. Provzdušňování se koná během míchání. Míchání se provádí několikrát denně po dobu asi 10 až 15 minut. Pastování je proces rozmělňování krystalků medu do té doby než dosáhne pastové konzistence.

Řídící jednotka pastovadla je přednastavená a automaticky řídí činnost míchadla. Nastavení intervalů pastování je dáno výrobcem na interval 15 minut míchání a 1 hodina pauzy. Počet pastovacích cyklů záleží na vámi zvoleném čase.
Vypočítává se tak že pastovadlo 15 minut pracuje a míchadlo se točí a následně vždy 1 hodinu stojí a nevykonává žádnou činnost. Tak je docíleno optimálního napastování medu. Například u 24 hodinového cyklu je 20 cyklů kdy motor pastuje po 15 minutách a 19 cyklů přestávek po dobu 1 hodiny. Pokud si zakoupíte pastovadlo s ohřevem, tak lze vypnout hodinový čekací interval a lze pastovadlo použít i na ztekucování medu.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.