/header.jpg

Z důvodu vytížení přepravců garantujeme doručení do Vánoc pro objednávky do 17.12. Děkujeme za pochopení. Prodejna Praha naposledy otevřena 19.12., prodejna Rovensko 20.12. Opětovně se spolu shledáme od 2.1.2019. Aktuální výkupní cena vosku 210Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Propolis čištěný - Včelnex 10g

TiskEmail
Propolis čištěný - Včelnex 10g
Cena:55,00 Kč
Cena bez DPH:47,83 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  0990
Propolis čištěný - Včelnex 10g
Propolis čištěný - Včelnex 10g
Propolis čištěný - Včelnex 10g
Propolis čištěný - Včelnex 10g

Propolis surový - čištěný

Propolis surový - čištěný - sáček 10 g. Propolis, lidově „včelí kyt“, je látka oranžové až hnědé barvy, pro kterou mají včely i lidé všestranné použití. Jde o pryskyřici, kterou sbírají včely na pupenech stromů. Pryskyřici potom včely obohatí sekrecí svých žláz, čímž ji přemění na propolis. Propolisem včely následně dezinfikují stěny úlu, jakož i veškerý povrch plástů. Propolis včelaři získávají z včelích úlů, například díky síťovině na těžbu propolisu či různých roštů, nebo seškrábáním z různých částí úlů. Propolis nemá stálé chemické složení. Ve vodě je velmi špatně rozpustný, ale rozpouští se v organických rozpouštědlech. Při teplotě 36 °C je měkký, při ochlazení je křehký a drobivý. Propolis má velmi silné protibakteriální antiseptické účinky, dále způsobuje znecitlivění a rychlé hojení ran, je používán ve stomatologii a kuriózně i k léčbě hemoroidů.

Jak a na co používat propolis + návod na mast a tinkturuPropolis využívali již staří Egypťané a to k léčbě a při mumifikaci. Vlastnosti a využití propolisu jsou v posledních letech v centru zájmu vědeckých pracovišť. Jiné názvy pro propolis jsou: smoluňka, dluž a včelí tmel. Propolis je mezinárodní výraz.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.