Zpět na: Mezistěny do včelích úlů

Mezistěny z včelího vosku r.m. 39x24 - Vašek

439,00 Kč
bez DPH: 362,81 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 2202
Voskové mezistěny na 39x24. Mezistěny CZ od tradičního českého výrobce pro rámkovou míru 39x24.

Voskové mezistěny na 39x24. Mezistěny CZ od tradičního českého výrobce pro rámkovou míru 39x24. Rozměr mezistěny je 370x215 mm. Jsou vyráběny z kvalitního, čistého včelího vosku, výhradně vykupovaného na území české republiky. Během výrobního postupu je vosk několikrát dezinfikován pro absolutní mikrobiální nezávadnost, jsou vyrobeny a předlisovány absolutně stejně, můžete si tak být jisti, že jich v 1 kg koupíte pokaždé stejné množství, což je přibližně 14 mezistěn. Většina včelařů je do rámku přidělává k horní loučce, protože si včely snadněji dostaví spodní mezeru, boční mezery se na obou stranách zachovávají stejně velké, tedy 1 až 2 mm.

Mezistěny jsou pravidelně testovány na případnou kontaminaci parafínem v laboratořích VŠCHT. Jedná se o FTIR analýzu vosků. Napište nám a pošleme Vám aktuální výsledky rozboru.

Mezistěny zasíláme na vlastní nebezpečí - doporučujeme osobní vyzvednutí v naší prodejně. Na některé dodávce mezistěn se při delším skladování, nebo skladováním v chladu vytváří na povrchu světlá vosková vrstvička (patina, tzv. voskový květ). Voskový květ je přirozená estetická změna, jenž nemá vliv na kvalitu ani funkčnost mezistěn. Můžete ji velice snadno odstranit teplým vzduchem, ponecháním chvilku na slunci atd.

Hmotnost mezistěn: 1 kg. V 1 kg je cca 14 kusů mezistěn.

Hodnocení

středa 23. leden 2019 10:45

Chtěl bych na tomto místě ocenit přístup pracovnic tohoto obchodu na pobočce v Praze. Byl jsem osobně přítomen dne 15.1, když zákazníkovi předemnou odmítly vykoupit vosk s tím, že mají podezření, že se nejedná o jeho vosk, ale nějaký ukrajinský. To mi dává alespoň trochu pocit, že by člověk mohl dostat mezistěny, které jsou skutečně vyrobeny z českého vosku.

S pozdravem František Kobr

František K.

úterý 15. květen 2018 16:55

Doporučuji, výrobce nic nežidí, česká firma která hlídá kvalitu výkupu surovin a dělají vše poctivě. To se také všude nevidí.

Míša Fantová

úterý 15. květen 2018 16:53

Mezistěnky byly krásně zabalený, už mám zataveno a včelky z vesela budují nové dílo. Děkuji.

IVan Vondrovic
Více hodnocení

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se