/header.jpg

EU DOTACE 2018 jsou v plném proudu, využijte ideální čas na nákup.

Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - SK

TiskEmail
Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - sk
Cena:309,00 Kč
Cena bez DPH:255,37 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  22021
Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - sk
Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - sk
Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - sk
Mezistěny z včelího vosku - 39x24 - sk

Voskové mezistěny na 39x24. Mezistěny pro rámkovou míru 39x24. Rozměr mezistěny je 370x215 mm. Jsou vyráběny z včelího vosku. Během výrobního postupu je vosk několikrát dezinfikován pro absolutní mikrobiální nezávadnost, jsou vyrobeny a předlisovány absolutně stejně, můžete si tak být jisti, že jich v 1 kg koupíte pokaždé stejné množství, což je přibližně 14 mezistěn. Většina včelařů je do rámku přidělává k horní loučce, protože si včely snadněji dostaví spodní mezeru, boční mezery se na obou stranách zachovávají stejně velké, tedy 1 až 2 mm.

Vzhledem k nedostatku mezistěn dodávaných Včelpem, dovolujeme si Vám nabídnout mezistěny od Slovenských výrobců, kterými vykrýváme výpadky českých dodavatelů.

Doporučujeme podélně drátkovat, ideálně ještě drátek zvlnit vzlňovačem a dobře mezistěnu zatavit. Také není vhodné použít mezistěny rovnou do medníku. U panenského díla které je plné sladiny hrozí v horkých dnech riziko deformace plástu.

Tyto mezistěny nejsou z českého vosku od českých včelařů. Původ mezistěn: Slovenská republika.

Hmotnost mezistěn: 1 kg. V 1 kg je cca 14 kusů mezistěn.

Hodnocení

Vždy bez problémů. Drátkuji teda podélně.
Kamil Richtart
Pokud pořádně drátkujete a dobře zatavíte není problém se bát i těch nejlevnějších mezistěn. No dobře, však stejně je nejlepší pokud máte vlasní vosk a ten si necháte zpracovat na mezistěny u nějakého lokálního výrobce.
Ivo Dastych
Jak píšou v popisku, dejte si bacha aby Vám to nevybuchlo v úle. Mezistěn jsem nakoupil hodně a zatím spokojenost. Cena je parádní. Je teda pravda, že je nepoužívám do medníku ale do plodiště. Pro oddělek je také vhodné je použít nejdříve na plod.
Martin Drbohlav
Včelky krásně staví, nesetkal jsem se s problémem. Bral jsem jak loni, tak předloni.
Zděněk Šulc
Loni bez problémů, dávám tedy mezistěny hlavně do plodiště, do medníku raději souše.
kveten
Mezistěny jsou v pořádku, pokud to někomu spadne z rámků tak zkuste příště jinak drátkovat. Ideální je drátkovat svisle !
zdenda 72
Mezistěny mi vyhovují. NejlepšíMezistěny mi vyhovují. Nezapomínejte je pořádně zatavit a drátkovat svisle, pokud je dáte přímo do medníků. Cena je příznivá.
Stanislav
Dobrá zpráva je že i přes nízkou cenu jsou mezistěny naprosto dostačující a v úle nepůsobí sebemenší problém. Co jsem zakoupil mělo vždy dobrou kvalitu. Jen jednu přišly polámané, obratem ale mezistěny vyměnili, reklamace byla na minutku po emailu.
Marekkk
Mezistěny průměrné kvality. Nízká cena u nich ale dělá ideální volbu. Včely je dobře berou a téměř okamžitě staví nové pannenké dílo.
Rudolf
Nezaznamenal jsem problém. I když jsem slyšel zvěsti že může dojít k zborcení díla pokud včely zanosí sladinou panenské dílo a přijdou pak letní tropy. Při použití do plodiště bych se tedy vůbec nebál. Do medníku může být při horkých dnech problém ale to platí pro každé mezistěny. Samozřejmě jde i to jak člověk drátkuje a jak dobře mezistěny zataví. Osobně jsem neměl problém i na použití v medníku. Cena mezistěn je v tomto případě velice zajímavá.
Pavel Hanzl
Včelky na nich pěkně staví - super cena.
Medvěd Brtník
Nemám nic proti slovenským včelám a jejich vosku. Parádní cena, díky.
Roman Matuš
Slovenské mezistěny používám a jsem s nimi spokojený. Nepozoruji žádný kvalitativní rozdíl oproti českým mezistěnám ze Včelpa až na to, že tyhle mi dodají i v sezóně, což se o Včelpu říci nedá.
Miroslav Hulka