Zpět na: Včelařské pomůcky

Medováha STARTERKIT-GW

13200,00 Kč
bez DPH: 10909,09 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 1172
Medováha v provedení STARTERKIT-GW s GSM a WiFi modulem vám umožní pohodlně sledovat a vyhodnocovat snůšky medu v létě. Můžete i sledovat úbytky v zimě. Sledovat okolní teploty je možné kolem nebo i uvnitř úlu. Hodnoty si můžete zobrazit na notebooku, smartphonu, tabletu nebo PC.

 S - UL - STARTERKIT - GW Sestava MEDOVÁHA pro jeden úl (připojení GSM, WiFi)

Medováha v provedení STARTERKIT-GW vám umožní pohodlně sledovat a vyhodnocovat snůšky medu v létě. Můžete i sledovat úbytky v zimě. Sledovat okolní teploty je možné kolem nebo i uvnitř úlu. Hodnoty si můžete zobrazit na notebooku, smartphonu, tabletu nebo PC.

Medováha je kompletní sestava, která Vám umožní na dálku sledovat a vyhodnocovat aktuální snůšku medu až v 32 úlech soustředěných v jedné oblasti. Zařízení Medováha váží uly 1x za hodinu a snadno Vám zjistí denní přírůstky (nebo úbytky) váhy jednotlivých úlů formou rozdílů z „půlnočních“ měření. Medováha také umožňuje měřit teplotu okolního prostředí a teplotu uvnitř úlu. Změna teploty v úlu informuje o plodování včelí matky. Čidlo lze vsunout do plodiště např. výletovým očkem. Naměřené přírůstky váhy, případně teplotu jednotlivých úlů, můžete prohlížet v grafu, který si zobrazíte na Vašem mobilním telefonu (smartphonu), tabletu nebo notebooku. Vzdálené spojení mezi Medováhou a Vaším mobilem či tabletem je možné v tomto případě ethernetovým kabelem, pomocí WiFi, po GSM síti případně vzdáleně přes internet.

Pro co nejjednodušší prohlížení naměřených hodnot je v grafu možnost „Nulování“ váhy, které se provádí většinou na začátku sezóny. Dále můžete využít i takzvané “Tárování“ váhy, které je vhodné udělat například při, nasazení medníků, vytáčení, dobrání rámků atd. Základem Medováhy je vyhodnocovací jednotka S-UL-R, která je jedna na celý včelín a shromažďuje naměřené hodnoty. K této jednotce se 4-žilovým kabelem připojí 1 až 32 Vah S-UL-MER, které jsou umístěny přímo na úlu a provádějí vážení a měření teploty. Každá Váha se skládá z krabičky pro připojení kabelů, 4 vážících snímačů a jednoho teplotního čidla.

S-UL-ST ARTERKIT se skládá z Vyhodnocovací jednotky S-UL-R, ke které lze připojit 1 až 32 Vah S-UL-MER. Každá Váha se skládá z krabičky pro připojení, 4 vážících snímačů a jednoho teplotního čidla. Pro sledování dalšího úlu stačí k Medová ze dokoupit Váhu S-UL-MER, která se připojí 4 - žilovým kabelem. Vyhodnocovací jednotku Medováhy připojíte v okolí nebo uvnitř Vašeho domu kabelem do ethernetovým kabelem, pomocí WiFi, po GSM síti případně vzdáleně přes internet. Naměřené hodnoty pak můžete sledovat pomocí internetového prohlížeče. Hodinová měře ní se zapisují do paměti Medováhy. Prohlížení váhy, přírůstků a případně teplot je možné v grafu. Pro možnost vzdáleného sledování je třeba svého poskytovatele internetového připojení požádat o přidělení tzv. „Pevné IP adresy“.

Pozn.: GSM jednotka každý den v 8 hodin pošle SMS s přírůstky váhy a s průměrnou teplotou za předchozí den. Zabudovaná WIFI slouží k tomu, abyste si občas stáhli data s grafy pro možnost prohlížení historie, případně ke kalibraci, nulování, tárování nebo zjištění aktuální hodnoty.
 

Tato sestava S-UL-STARTERKIT-GW obsahuje:  S-UL-STARTERKIT-GW Sestava MEDOVÁHA pro jeden úl (připojení GSM, WiFi)

1 ks S-UL-R-5V ( Vyhodnocovací jednotka se zabudovanou W i F i pro max. 32 úlů )
1 sada montážních šroubků pro S-UL-R
1 ks napájecí adaptér 230Vstř / 5 V USB S-UL-BAT2000 Výměnný bateriový blok
1 sada konektorů
2x 2pin;
1x 4pin (3.81 mm)
1 ks S-UL-GSM (GSM jednotka )
1 ks USB kabel
1 ks GSM anténa
1 ks S-UL-MER ( Váha pro 1 úl se 4mi vážícími snímači a tepl. čidlem )
1 sada montážních šroubků pro S-UL-MER 2 m Propojovací kabel pro připojení Váhy k Vyhodnoc. jednotce
1 ks ucpávka nepoužité vývodky u S - UL - MER
1 ks tištěná dokumentace


(Doporučené příslušenství které najdete v našem eshopu.
S-UL-MER Váha pro další úly S-UL-KAB *)
Vodotěsný box pro S-UL-R, S-UL-W,
S-UL-GSM S-UL-BAT2000 Výměnný bateriový blok při nabíjení
- svítí červeně = nabíjí se při nabíjení
- svítí modře = nabito)
 

Kompletní návod k obsluze k nahlédnutí.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se