/header.jpg

Aktuální výkupní cena vosku 210Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Kyselina mravenčí - Formidol

TiskEmail
Kyselina mravenčí - Formidol
Cena:71,00 Kč
Cena bez DPH:58,68 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  1054
Kyselina mravenčí - Formidol
Kyselina mravenčí - Formidol
Kyselina mravenčí - Formidol

FORMIDOL 2 desky a. u. v.

Formidol je preventivní léčivo, jenž lze použít i bez veterinárního předpisu. Formidol přináší biologicky neškodné léčivo k boji proti Varroáze a Nosematóze. Formidol lze použít od jara do podzimu 3 x až 4 x ročně.

Kyselina mravenčí je známý zabiják roztočů. Varroáza je v současnostiu opravdu problém nejen našich včelařů. Kyselina mravenčí je však účinný zabiják roztočů a jiných škůdců včel (např. houba způsobující vápenatění plodu, nebo nosemózy). Kyselina mravenčí je to přírodní látka, která nezanechává rezidua a roztoči a mikroorganizmy se proti ní nedokážou bránit.

Náš výzkumný ústav včelařský vyvinul odparné desky Formidol (název od formic acid - kyselina mravenčí a Dol u Libčic n.Vlt.). Menší nevýhoda takových desek je v tom, že rychlost odpařování kyseliny mravenčí je nerovnoměrná. Žádoucí by byl rovnoměrný odpar po celé delší funkční období.

Formidol to řeší tak, že desky mají dvojitý obal. První obal odhalí druhý obal s otvory, které zpomalí první fázi odpařování. Po několika dnech se tento obal strhne a obnaží se tak celá nasáklá deska.

------------------------------------------------------------------------------------

Formidol - odparná deska s kyselinou mravenčí proti varroáze včel (současně omezuje zvápenatění plodu a nosematózu) 2 kusy. Obsah: 40 ml 85% kyseliny mravenči v jedné desce. Výzkumný ústav včelařský Dol. Pozor! Žíravina!

Odparná deska s kyselinou mravenčí je určena k letnímu léčení včelstev. Pokud denní maximální teploty přesahují 25°C, nevkládáme nebo neodstraňujeme regulační obal po poledni, kdy je teplota i provoz česna maximální, ale ráno nebo večer po uklidnění včelstva.

Nejlepší je koupit si Formidol přes spolek, za dotovanou cenu (cca polovinu jeho obvyklé ceny).

Hodnocení

Kyselina mravenčí se mi při boji s brouky velice osvědčila.
kveten
Dobrá věc. Použití je snadné a rychlé, bez zbytečných dalších manipulací s tekutou kyselinou.
Co včelař to názor
Těch pár korun na víc už mě nezabije a je to rozhodně rychlejší než se otravovat s nákupem přes svaz včelařů.
Rudolf