/header.jpg

Již nyní můžete nakupovat na evropské dotace 2020. POZOR, prodejna v Rovensku pod Troskami je trvale uzavřena. Nově se na Vás těšíme ve zbrusu nové prodejně v Radvánovicích u Turnova. Aktuální výkupní cena vosku 210 Kč/kg, výměna za mezistěny 35 Kč/kg.

Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g

TiskEmail
Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g
Cena:98,00 Kč
Cena bez DPH:80,99 Kč
Dostupnost: produkt je skladem

Kód zboží:  1190
Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g
Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g
Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g
Květový pyl - rouskový - Včelnex - 100g

Květový pyl - Včelnex - 100 g


Květový pyl je produktem včelstev a jedná se o rouskový pyl. Med dodává včelstvu cukr hroznový, ovocný, příměsy enzimů a minerálních látek, pyl poskytuje dostatek bílkovin, tukových látek, vitamíny a minerální látky. Bez pylu nemohou včely žít. Květový pyl obsahuje: bílkoviny, volné aminokyseliny, nukleové kyseliny, minerální látky, vitaminy, cukry, tuky, organické kyseliny, enzymy, éterické oleje, nenasycené mastné kyseliny atd.

Pyl jsou samčí pohlavní buňky vyšších rostlin. Každá rostlina má specifický tvar, velikost a barvy pylových zrn. Včely sbírají pyl a donášejí jej do úlu v rouscích na posledním páru noh. Pyl je nezbytnou složkou potravy včelího plodu a mladých včel tím, že jim poskytuje důležité látky bílkovinné. Roční spotřeba pylu pro jedno včelstvo se odhaduje na 25 - 100 kg.

Působení pylu na lidský organizmus: léčí ledvinové kameny, prodlužuje život, osvěžuje organizmus, má blahodárné vlastnosti jako mateří kašička na psychiku člověka, působí příznivě ke snížení vysokého krevního tlaku, má vynikající účinky u chorob jaterních v kombinaci s medem a mateří kašičkou, pro lepší spánek, zlepšuje chuť k jídlu.

Upozornění! V případě alergie je nutné zvýšené opatrnosti u citlivých osob na možnou alergii a v takovém stavu je nutno proceduru na několik dnů omezit nebo zcela vyloučit, poznatky jsou i takové,že člověk může několik dní pociťovat úbytek sil - tělo se začíná regenerovat a zbavovat se škodlivin.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.